Уход за глазами
Уход за глазами
Диагностика зрения
Диагностика зрения
Очки и контактные линзы
Очки и контактные линзы
Про глаза
Про глаза
Консультация офтальмолога


Дополнительно Вы можете воспользоваться поиском интересующей Вас информации среди размещенных ответов.
Спрашивает Тамара Кичун: Підскажіть будь-ласка як зняти дискомфорт очей при демодексі?
Ответ врача: В першу чергу потрібно верифікувати чи у вас є демодекоз повік. Якщо діагноз підтвердився потрібно пройти курс специфічного лікування. Дискомфорт найчастіше пов’язаний з хронічним блефаро-кон’юнктивітом (хронічне запалення повік та кон’юнктиви) та синдромом «сухого ока». При наявності відчуття дискомфорту часто призначають препарати замінники сльози. Проте лікування повинен призначити лікар після ретельного огляду.
Спрашивает Елена Смолянкина: Подскажите,причиной чего может быть слезотечение в любое время суток,и не зависимо от окружающей температуры.Также во внутренних уголках глаз зуд.
Ответ врача: Якщо сльозотеча турбує постійно, то найкраще з такими скаргами звернутися до спеціаліста, який займається синдромо «сухого ока», оскільки сльозотеча часто є рефлекторною і виникає при порушені структури слізної плівки. При обстеженні цього сидрому проводяться спеціальні тести (досліджуються основна та базальна секреція сльози, стабільність слізної плівки та інш.), на основі яких можна встановити діагноз та ступінь захворювання. Також з’ясовуються причини виникнення синдрому з метою усунення їх. Лікування переважно симптоматичне, що означає призначення крапель, які створюють на оці захисну плівку.
Спрашивает Ирина Яшина: У меня появился водянистый пузырек в углу глаза. Мне кажется он постепенно увеличивается,Что это за болезнь?
Ответ врача: Ваші скарги потребують ретельного обстеження в умовах офтальмологічного кабінету. За допомогою щілинної лампи лікар зможе при збільшенні оглянути кут ока, встановити діагноз та призначити потрібне лікування. Це можна зробити в поліклінічному відділенні Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центр Мікрохірургії Ока» за адресою вул. Метробудівна 12. В будь-якому разі не намагайтеся проводити самолікування.
Спрашивает Анна Лебедь: Доброго дня! У мене така проблема: у другій половині дня починають боліти очі. Біль, наче хтось видавлює око. І це триває десь 30-40хв і проходить. Але біль дуже сильний, намагалася робити масаж очей, але очі якісь тверді в цей час. Крім того, я страждаю на часткову атрофію зорового нерва. Але зір нормальний. Поясніть будь-ласка, від чого цей очний біль. Щиро дякую.
Ответ врача: Ваші скарги потребують додаткового обстеження та аналізу. Зазвичай є три основні причини таких скарг: підвищений внутрішньо очний тиск, запалення оболонок ока та наслідки судинних спазмів. При наявності діагнозу часткова атрофія зорового нерва важливо виключити всі причини які хронічно можуть порушувати функцію зорових нервів. Пам’ятайте, що порушення функції зорових нервів в першу чергу проявляється порушенням полів зору а не гостроти зору. Додаткове обстеження можна пройти у «Центрі Мікрохірургії Ока» за адресою пр-т. Космонавта Комарова 3.
Спрашивает пользователь нашего форума: Мене цікавить таке питання: дитині (1,6 міс) поставили такий діагноз: субатрофія ЗН під знаком "?". При цьому офтальмолог дав таке заключення: OD/OS -косить назовні до 15 гр. Погляд плаваючий, на предмети не реагує. Оптичні середовища прозорі. Очне дно: диск ЗН блідувато-сіруватого відтінку з темпуральної сторони. Судини сітківки без особливостей. Сітківка рожева, по периферії патології не виявлено. На свіло - є реакція. Лікування ніякого не назначили, лише контроль. Допоможіть розібратись. Робили МРТ: якщо б була атрофія ЗН, то сказали б відразу? Що робити? Де краще обстежити дитину? І що таке "кіркова сліпота"?
Ответ врача: Дані очного дна (достатньо детальний опис) свідчать про те, що дитину обстежували в наркозі. Це пов’язано з тим, що у дітей такого віку (1,6 міс) детально провести огляд очного дна є важко, оскільки зіниці в них вузькі і очі не мають чіткої фіксації. А щоб встановити діагноз атрофія зорових нервів необхідно оглянути очне дно. Тому при необхідності огляд дітям такого віку проводять в наркозі. МРТ сканування може показати структуру зорових нервів. Звичайно в кожному віці ЗН мають середні розміри, по чому і можна судити про зміни їхнього розвитку. Атрофія ЗН супроводжується порушенням функцій, які важко обстежити в такому віці. «Кортикальна» або «кіркова» сліпота – це стан при якому різко ослаблений чи відсутній зір, проте змін зі сторони очного яблука немає. При цьому зіниця реагує на світло а людина чи дитина може бачити об’єкти, що рухаються. Кіркова сліпота і атрофія ЗН – це два стани, які можу проявлятися як окремо так і супроводжувати один одного. Слід проконсультуватися через 1-2 міс і порівняти дані. Це можна зробити в дитячому відділенні Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центр Мікрохірургії Ока» за адресою пр-т. Космонавта Комарова 3.
Спрашивает пользователь нашего форума: Подскажите что может быть, когда исчезает зрение на 2-5 мин, и чувствуешь небольшой упадок сил... Ранее было на обоих глазах, а теперь только на правом... Перед исчезновением не было не нагрузок, не нервных срывов... Что делать
Ответ врача: Описані скарги найшвидше говорять про стан, який може супроводжувати ортостатичний колапс, або ж короткочасне порушення кровообігу голови. Найчастіше таке буває при різкій зміні положення, наприклад з сидячого у стояче, чи з лежачого в сидяче. Проте короткочасна недостатність кровообігу може бути і внаслідок порушення тонусу судин. На незначний відрізок часу кровопостачання очних яблук страждає і сітківка (внутрішня оболонка, яка сприймає світло) реагує ішемічним станом - виникає потемніння в очах. Через кілька секунд це проходить. Звичайно слід обстежитися у офтальмолога, з метою виключення інших захворювання, які можуть призвести до таких скарг. Наступне, необхідно проконсультуватися у невропатолога та терапевта, а при необхідності пройти додаткові обстеження (доплерографія судин голови та шиї, електрокардіограма). Після цього спеціаліст зможе виявити точні причини скарг та при необхідності призначити лікування.
Спрашивает Галина Бабюк: В мене зір -1.5 на одному оці і -4.5 на іншому, почали сильно втомлюватися очі останнім часом, а я студентка (буває багато сиджу за комп'ютером). До крапель відношуся скептично, більш позитивно до гімнастики і народних засобів. Порадьте, будь ласка, що небудь!
Ответ врача: «Що небудь» радити не варто. Важливо є знати чи близорукість, а з такими показниками у Вас близорукість, не прогресує. Для цього слід проходити регулярні обстеження очей (гострота зору з корекцією, кераторефрактометрія та вимірювання розмірів ока). Якщо у Вас багато навантаження на зір Вам потрібно слідкувати за умовами праці: сидяче положення за столом, джерело освітлення книжки чи клавіатури зліва (мін. 60 Ват), протягом години робити коротку перерву на 5-10 хв зі зміною положення та відволіканням від роботи, при появі відчуття сухості і втоми очей («комп’ютерний синдром») – користуватися зволожуючими краплями. Існує кілька методик по стабілізації зору – а у Вашому випадку важливим є те, щоб зір не погіршувався, які можуть призупинити падіння і навіть покращити зір. До таких методів відносить і метод Норбекова. Він вимагає регулярних вправ не тільки з очима але з усім тілом загалом.

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з інструкцією. Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 19.01.11. Р.П. МЗ України №UA/10447/01/01 від 15.02.10. Виробник ПАТ «Фармак», 04080, м. Київ, вул. Фрунзе 63.

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

Інформація для фахівців: якщо Ви є дипломованим спеціалістом і бажаєте бути консультантом на нашому сайті, Вам потрібно написати нам на електронну адресу: info@vial.ua

ПАО «Фармак» © 2010