Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Фізіологія ока - Зоровий аналізатор: загальне уявлення

Сприймаюча світло сітчаста оболонка ока у функціональному відношенні може бути розділена на центральну (область жовтої плями) і периферичну (вся інша поверхня сітківки). Відповідно до цього розрізняють центральний зір, який дає можливість чітко розглядати дрібні деталі предметів, і периферичний зір, при якому форма предмета сприймається менш чітко; за його допомогою відбувається орієнтація в просторі.

Основна маса колб зосереджена в жовтій плямі, вони забезпечують денний, або фотопічний зір, тобто беруть участь у точному сприйнятті форми, кольору і деталей предмета.

Палички мають дуже високу світлову чутливість і забезпечують сприйняття предметів вночі - скотопічний зір або в сутінки - мезопичний зір.

В оці людини налічується близько 130 млн. паличок і 7 млн. колбочок. Палички містять у собі зоровий пурпур або родопсин, завдяки якому збуджуються дуже швидко слабким сутінковим світлом, але не можуть сприймати колір. В утворенні родопсину бере участь вітамін А (при його недоліку розвивається «куряча сліпота»).

Колбочки не містять зорового пурпура, тому вони повільно порушуються і тільки яскравим світлом, вони здатні сприймати колір. У зовнішніх сегментах трьох типів колб (синьо-, зелено- та червоночуттєвих) містяться три типи зорових пігментів, максимуми спектрів поглинання яких знаходяться у синій (420 нм), зеленій (531 нм) і червоній (558 нм) областях спектру. Червоний колбочковой пігмент отримав назву йодопсина.

Джерело: «Офтальмологія», Н.Н. Бойкова© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!