Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Фізіологія ока - Гострота зору

Гострота зору - здатність ока розрізняти роздільно дві точки при мінімальній відстані між ними. Мірою гостроти зору служить кут, утворений променями, що йдуть від цих точок. Чим менше цей кут, тим вище гострота зору. Гострота зору ока, що має найменший кут зору, рівний 1 хвилині, прийнята за одиницю. Найвища гострота зору забезпечується тільки областю центральної ямки сітківки, а по обидва боки від неї вона швидко знижується і вже на відстані більше 10 ° дорівнює всього 0,2.

Фактори, що впливають на роздільну здатність ока:

  • будова ока;
  • флуктуація світла (мінливість світлового впливу, що забезпечує складну зорову функцію ока);
  • кількість квантів, що потрапляють на світлочутливу частину сітківки;
  • клінічна рефракція (емметропія, гіперметропія, міопія);
  • сферична і хроматична аберація оптичної системи ока (аберація - похибка). Внаслідок сферичної аберації промені, які виходять з точкового джерела світла, збираються не в точку, а в деяку зону на оптичній осі ока. В результаті цього на сітківці утворюється коло світлорозсіювання. Глибина цієї зони для нормального людського ока коливається від 0,5 до 1,0 діоптрії. Внаслідок хроматичної аберації промені короткохвильової частини спектру (синьо-зелені) перетинаються в оці на більш близькій до рогівки відстані, ніж промені довгохвильової частини спектру (червоні).

Безумовно-рефлекторні рухові акти ока, що впливають на сприйняття предмета: дрейф (тривалість-секунди), тремор (з періодом в десяті частки секунди), скачки (тривалість - соті частки секунди). Зорове сприйняття неможливе при незмінності освітлення (відсутності мерехтінь) і нерухомості очей (відсутність дрейфу, тремору і стрибків), так як в цьому випадку зникають імпульси з сітківки в підкіркові і коркові зорові центри.

Джерело: «Офтальмологія», Н.Н. Бойкова



© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!