Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Фізіологія ока - Процес отримання зображення

Бінокулярний, в тому числі стереоскопічний, зір - дуже тонка функція. Вона забезпечується двома механізмами:

- узгодженими рухами обох очей, що підтримують постійний напрямок зорових ліній на точку біфіксаціі;

- злиттям зображень двох очей в єдиний зоровий образ.

Для отримання одного зображення в обох очах лінії зору сходяться в одній точці. При погляді на далекі предмети ці лінії розходяться, а на близькі - сходяться. Такий процес називається конвергенцією та здійснюється окоруховими м'язами.

При розгляданні предмета обома очима його зображення потрапляє на однакові точки сітківок і передається в кору головного мозку, де відбувається злиття (фузія) цих зображень в одне ціле і людина бачить предмет не роздвоєним.

Однакові точки сітківок обох очей називають ідентичними, або кореспондуючими точками. Всі інші точки поверхні однієї із сітчаток по відношенню до центру іншого є диспаратними, або некореспондуючими.

Якщо в одному оці зображення падає на центр сітківки, а в іншому - на будь-яку іншу точку, крім центру сітківки, то злиття зображень не відбудеться і виникає враження подвоєння видимого предмета.

У цьому легко переконатися, якщо, дивлячись обома очима на який-небудь предмет, злегка натиснути пальцем на одне око. При зсуві ока світлові промені від предмета впадуть не на центр сітківки, а в сторону (на диспаратні точки).

Отже, злиття зображень обох очей відбувається лише при положенні цих зображень в кореспондуючих точках правої і лівої сітківок.

Нормальний бінокулярний зір забезпечується нормальним тонусом всіх зовнішніх м'язів обох очей. При м'язовій рівновазі зорові осі очей розташовані паралельно і світлові промені від предметів потрапляють на центри обох сітківок. Така рівновага носить назву ортофорії.

При прихованій косоокості - гетерофорії - можливість бінокулярного зору обумовлена ​​потужністю фузійного рефлексу (злиття зображень, що надходять у головний мозок від двох очей, в єдиний образ), який призводить зорові осі очей до паралельного положення.

Джерело: «Офтальмологія», Н.Н. Бойкова© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!