Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Фізіологія ока - Колірний зір: розвиток, фізичні основи відчуття кольору

Колірний зір, подібно гостроті зору, є функцією колбочкового апарату і залежить від стану макулярної області сітківки. Розвиток колірного зору відбувається паралельно гостроті зору, але виявити його вдається значно пізніше.

Перша більш-менш виразна реакція на яскраві червоні, жовті і зелені кольори з'являється у дитини до першого півріччя життя, і закінчується формування колірного зору до 4-5 років.

Нормальне формування колірного зору залежить від інтенсивності світла. Якщо новонародженого помістити в погано освітленому приміщенні, то розвиток відчуття кольору затримується. Отже, для правильного розвитку колірного зору необхідно створити в кімнаті дитини хороше освітлення і з раннього віку (оскільки становлення колірного зору обумовлено розвитком умовно-рефлекторних зв'язків) привертати його увагу до яскравих іграшок, розташовуючи ці іграшки на значній відстані від очей (50 см і більше) і змінюючи їх колір.

При виборі іграшок слід враховувати, що центральна ямка найбільше чутлива до жовто-зеленої частини спектру і малочутлива до синього. Гірлянди повинні мати в центрі червоні, жовті, помаранчеві та зелені кулі, а кулі, що мають колір з домішкою синього і сині, необхідно поміщати по краях.

Фізичні основи відчуття кольору.

Всі колірні тони утворюються при змішуванні декількох кольорів - з семи основних кольорів спектра (червоного, оранжевого, жовтого, зеленого, блакитного, синього та фіолетового). Світло поширюється хвилями різної довжини, вимірюваної в нанометрах (нм). Ділянка видимого оком спектру лежить між променями з довжиною хвиль від 383 до 770 нм. Промені меншої довжини (ультрафіолетові) і більшої довжини (інфрачервоні) не викликають у людини зорових відчуттів. Промені світла з великою довжиною хвилі викликають відчуття червоного, з малою довжиною - синього і фіолетового кольорів. Довжини хвиль у проміжку між ними викликають відчуття помаранчевого, жовтого, зеленого і блакитного кольорів.

Всі кольори природи поділяються на безбарвні або ахроматичні (білі, чорні і всі проміжні між ними сірі) і кольорові або хроматичні (всі інші).

Джерело: Джерело: «Офтальмологія», Н.Н. Бойкова© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!