Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Фізіологія ока - Світловідчуття. Особливості сутінкового зору

Світловідчуття характеризується порогом подразнення (сприйняття мінімального світлового потоку) і порогом розрізнення (розрізнення мінімальної різниці в освітленні). Денний (фотопічеський)зір (працюють колбочки) здійснюється при зовнішній освітленості навколишніх предметів 30 лк і більше; воно характеризується високою гостротою зору і кольоровідчуттям.

При освітленості від 25 до 0,3 лк очей переходить від фотопічеського до мезопіческого зору (функціонують і колбочки, і палички). При освітленості 0,3-0,1 лк функціонують переважно палички. При освітленості нижче 0,01 лк можливо лише скотопічного зіру (тільки палички). Особливості сутінкового зору:

1. Безбарвність. Оскільки при низьких освешенностях колбочки не функціонують, кольори вночі не сприймаються. Тому сутінковий і нічний зір ахроматичний.

2. Зміна яскравості (світлоти) кольорів. Це явище носить назву феномену Пуркіньє: «теплі» колірні тони (червоний, помаранчовий, жовтий) у сутінках здаються більш темними, а «холодні» (блакитні, сині, зелені) - світлішими. При зниженій освітленості найдовше сприймаються синій, синьо-зелений, жовтий і пурпурно-малиновий кольори.

3. Периферичний характер. У сутінках не функціонують колбочки, які забезпечують центральний зір, тому при зниженні освітленості зір стає периферичним. Місце найбільшої чутливості периферичної сітківки до світла знаходиться в 10-12 ° від центру.

Джерело: Офтальмологія. Н.Н.Бойкова© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!