Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Рефракція ока - Що таке рефракція ока

1.Поняття фізичної та клінічної рефракції ока

Рефракція ока (фізична рефракція) - переломлююча сила оптичної системи ока, яка вимірюється умовною одиницею - діоптріями. За одну діоптрію прийнята переломлююча сила скла з головною фокусною відстанню в 1 м. Діоптрія - величина, зворотна головній фокусній відстані. Середня переломлююча сила нормального ока може варіювати в межах від 52,0 до 68,0 D. В офтальмології важлива не рефракція оптичної системи ока, а її здатність фокусувати промені на сітківці. Тому використовується поняття клінічна рефракція, тобто положення заднього головного фокуса оптичної системи ока по відношенню до сітківки.

Основні види клінічної рефракції ока

Емметропіі - задній головний фокус оптичної системи ока - збігається з сітківкою, тобто падаючі на око паралельні промені від предметів збираються на його сітківці. Емметропіі добре бачать і вдалину, і поблизу. Міопія, або короткозорість, - задній головний фокус оптичної системи ока не співпадає з сітківкою, а розташовується перед нею. Міопії добре бачать зблизька і погано вдалині. Коррегируется міопія мінусовими (розсіюючими) лінзами (мал.). Гіперметропія, або далекозорість, - задній головний фокус оптичної системи ока не співпадає з сітківкою, а розташовується як би за нею. Гіперметропія, як правило, добре бачать вдалині і гірше зблизька. коррегируется гіперметропія плюсовими (збираючими лінзами).

Міопія і гіперметропія об'єднуються під загальною назвою аметропіі - аномалії рефракції ока. Існує також анізометропія, при якій рефракція лівого і правого ока буває різною. Крім того, аметропіі мають різновид у вигляді астигматизму, який характеризується різною силою заломлення оптичних середовищ ока у взаємно - перпендикулярних осях. Клінічна рефракція залежить від розмірів ока і оптичних характеристик його заломлюючих середовищ, які схильні до значних вікових змін. У зв'язку з тим що довжина передньозадньої осі ока у новонародженого мала (16 мм), вони мають дальнозорку рефракцію приблизно в 4,0 D. З ростом людини ступінь гіперметропії зменшується, відбувається зрушення рефракції у бік емметропіі.

Джерело: Офтальмологія. Н.Н.Бойкова. Москва 2007р.© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!