Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Рефракція ока - Методики вимірювання рефракції

Рефрактометрія - об'єктивне визначення рефракції ока , у тому числі астигматизму, за допомогою спеціальних приладів - очних рефрактометрів. Вони засновані на дослідженні відбитої від очного дна марки,яка світиться.

Суб'єктивний метод визначення клінічної рефракції ока заснований перш за все на визначенні гостроти зору за допомогою лінз. Лінза, що забезпечила поліпшення гостроти зору ока, вкаже на вигляд клінічної рефракції:

а) емметропія встановлюється, якщо гострота зору виявляється рівною 1,0 або більше, тобто в даному оці головний фокус оптичної системи збігається з сітківкою;

б) гіперметропія підтверджується уявленям збираючої (плюсової) лінзи; вона переведе задній головний фокус з від'ємного простору до сітківки;

в) міопія виявляється на основі поліпшення гостроти зору вдалину після приставления до ока розсіючої (мінусової) лінзи. Ступінь (величина) аметропіі: слабка - до 3,0 D; середня - до 3,25-6,0 D; висока - до 6,25 D і більше. Для встановлення ступеня аметропії поступово збільшують силу відповідних сферичних лінз до тих пір, поки вони не забезпечать найбільш високої гостроти зору в кожному оці. Виявлення виду та ступеня астигматизму здійснюється за допомогою циліндричних стекол, в яких один з взаємно - перпендикулярних меридіанів оптично недієн .

Суб'єктивне визначення аметропії може виявитися не тільки не цілком точним, але і неправильним, тому що в цьому дослідженні брала участь акомодація. Отже, суб'єктивний метод визначення клінічної рефракції є орієнтовним і більш достовірним у осіб старше 40 років.

Тому клінічна рефракція повинна визначатися об'єктивним методом - скіаскопією: лікар сидить навпроти пацієнта зазвичай на відстані 1 м, висвітлює зіницю досліджуваного ока скіаскопією (плоским дзеркалом) або увігнутим дзеркалом і, повертаючи його навколо горизонтальної або вертикальної осі в одну й іншу сторону, спостерігає за характером руху тіні на зіниці .

При скіаскопіі плоским дзеркалом у разі емметропіі, гіперметропії і міопії менше 1,0 D тінь на зіниці рухається в ту ж сторону, що і дзеркало офтальмоскопа, а при міопії більше 1,0 D - в протилежну сторону. При застосуванні увігнутого дзеркала співвідношення зворотні. Відсутність тіні на зіниці означає, що у досліджуваного міопія 1,0 D.

Таким шляхом визначають вид рефракції.

Для встановлення її ступеня користуються зазвичайним способом нейтралізації тіні за допомогою скиаскопічної лінійки, рефрактометро, на тлі виключення (паралічу) акомодації, за рахунок закапування в кон'юнктивальний мішок ціклоплегічних засобів (розчинів атропіну сульфату, гоматропину, скополамину, а також імпортних препаратів - цікложіла, мідріаціла).

Після визначення клінічної рефракції на тлі виключення акомодації об'єктивним методом знову перевіряють гостроту зору з уявленям оптичних лінз, які відповідають виду і ступеню аметропії, так як при цьому можливі деякі розбіжності в силі стекол. У зв'язку з цим очкова корекція виявлених аномалій проводиться лише після припинення циклоплегії з урахуванням зорового комфорту .

Джерело: Офтальмологія. Н.Н.Бойкова. Москва 2007р.© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!