Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Рефракція ока - Акомодація

Акомодація - зміна заломлюючої сили ока або здатність ока фокусувати на сітківці світлові промені, відбиті від розглянутих предметів, незалежно від відстані між оком і цими предметами, тобто бачити добре і вдалину, і поблизу.

Акомодація пристосовує око чітко розрізняти предмети, розташовані між найближчою і подальшою точками ясного бачення. Ту мінімальна відстань від ока, на якому око ще може чітко розрізняти предмет, прийнято називати найближчою точкою ясного бачення.

Подальша точка визначається найбільшою відстанню, на якому ясно помітний предмет за відсутності акомодації .

Механізм акомодації . Вирішальна роль належить кришталику і циліарному м'язу. Під час спокою циліарного м'язу зонулярні волокна натягнуті. Вона пов'язана, з одного боку, з циліарним тілом, а з іншого - з сумкою кришталика і надає на останню деякий тиск, не дозволяючи йому прийняти більш опуклу форму. При скороченні акомодації ційної м'язи розслабляються зонулярні волокна, зменшуються сили, натягує капсулу кришталика, і внаслідок еластичності своїх волокон він стає більш опуклим. Переломлюча сила ока збільшується, і зображення близького предмета на сітківці стає чітким.

Абсолютна і відносна акомодація .

Акомодація, обумовлена ​​для одного ока, називається абсолютною. Якщо зір здійснюється двома очима (бинокулярно) , то акт акомодації обов'язково супроводжується конвергенцією, тобто зведенням зорових осей очей на предметі, що фокусується (відносна акомодація) .

Акомодація і конвергенція у людини, що має емметропіі, звичайно відбувається паралельно і узгоджено. Об'єм відносної акомодації завжди дещо менше абсолютного її обсягу. Якщо запас акомодації малий, то під час роботи швидко виникає явище втоми - зорове стомлення.

Причини порушення здатності акомодації з віком акомодаційна здатність ока слабшає. Це може бути обумовлено зміною фізико -хімічного складу кришталика, збіднінням його водою, ущільненням, особливо в області ядра, поті рей еластичності. Внаслідок цього від ока поступово віддаляється найближча точка ясного бачення.

Після 40 років ця точка знаходиться вже на досить великій відстані, і тому для розглядання дрібних предметів їх доводиться не наближати, а відсувати від ока все далі і далі. Виникає пресбіопія, тобто стареча далекозорість. Особам з пресбіопією для зорової роботи на близькій відстані необхідна очкова корекція .

Джерело: Офтальмологія. Н.Н.Бойкова. Москва 2007р.© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!