Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Рефракція ока - Лікування та профілактика міопії

Лікування міопії починається з правильного визначення її ступеня і подальшого призначення окуляр з мінусовою лінзою, що забезпечують зоровий комфорт. Корекція міопії менше 6,0 діоптрій.

Корекція для далі:

 • якщо міопія становить 1,0-2,0 D, то оптичну корекцією зору для далі можна користуватися по мірі необхідності, так як ще спрацьовують пристосувальні механізми;
 • якщо міопія 2,0-6,0 D, то потрібна повна або майже повна корекція для далі залежно від комфорту, так як пристосувальні механізми недостатньо ефективні.
 • Корекція для роботи на близькій відстані визначається станом акомодації:

 • якщо акомодація ослаблена (відзначається зменшення запасу відносної акомодації, зоровий дискомфорт при читанні в окулярах), то призначають для близької відстані другу пару окулярів з неповною корекцією залежно від ступеня міопії і від суб'єктивних відчуттів пацієнта. Такі окуляри зазвичай на 1, 2, 3 діоптрії слабкіші, ніж окуляри для далі. Чим вище ступінь міопії, тим більше різниця, що дозволяє розвантажити акомодацію. Це - пасивний спосіб оптичної корекції міопії;
 • якщо акомодація нормальна (запас відносної акомодації в межах вікових норм, відсутність дискомфорту при читанні), то призначають постійну, повну або майже повну оптичну корекцію для роботи на близькій відстані. Це - активний спосіб, тобто окуляри спонукають акомодацію до активної діяльності.
 • Корекція міопії більша 6,0 діоптрій. При добре корригуючих окулярах міопії необхідна постійна корекція, величина якої для далі і для близької відстані визначається за переносимістю. При погано коригуючих окулярами міопії призначається контактна корекція (контактні лінзи).

  У лікуванні міопії важливе значення мають: загальне зміцнення організму - фізкультура, свіже повітря; обмеження зорової роботи на близькій відстані; показані тренування циліарного м'яза при ослабленій акомодації. При швидкому прогресуванні короткозорості призначають препарати кальцію, фосфору, вітаміни, біогенні препарати, аскорутин. Якщо очптична корекція не забезпечує зорового комфорту, зір низький і міопія швидко прогресує, то показане хірургічне лікування.

  Операція зазвичай здійснюється у два етапи: зміцнення склери гомосклерою або гомофасцією; оптико - реконструктивні операції на рогівці. Контактна корекція. Контактні лінзи призначають головним чином при міопії високого ступеня, бо за нею нерідко вдається отримати максимальну гостроту зору за допомогою корекції окулярами внаслідок зменшення величини зображення на сітківці, наявності астигматизму, сферичних аберацій.

  У таких випадках контактні лінзи, як правило, дають велику гостроту зору, оскільки не змінюють розмірів зображення на сітківці, збільшують його чіткість за рахунок компенсації аберацій рогівки, що не звужують поля зору.

  Основний критерій на користь призначення контактних лінз при міопії високого ступеня - істотне підвищення гостроти зору в порівнянні з переносимою оптичною корекцією кулярами. Профілактика короткозорості: попередження виникнення міопії серед дітей; усунення псевдоміопіі (спазму акомодації); затримка прогресування міопії, якщо вона вже виникла.

  Джерело: Офтальмологія. Н.Н.Бойкова. Москва 2007р.  © ПАТ «Фармак»

  Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

  Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

  Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

  Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

  Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

  Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

  Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!