Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Догляд за очима - Гімнастика для очей

Перші вправи для збереження зору знали задовго до нашої ери. Йоги, створюючи комплекси для всього тіла, не забули і про наші очі. Вони точно знали, що для найкращого результату потрібно не тільки тренуватися, але і повноцінно відпочивати.

Великий обсяг інформації, який ми "поглинаємо" кожен день, вимагає від наших очей майже постійної напруги. І, природно, що вони втомлюються. Багато проблем зору виникають саме від перенапруги. Навіть людина з "одиницею" потребує відпочинку для очей. Інакше після напруженої роботи можуть з'явитися такі симптоми, як сухість очей, почервоніння, погіршення зору вдалину. Що вже говорити про тих, у кого зір не найкращий, - таким очам відпочинок очам просто необхідний. Не даремно Н.Р. Бейтс і його учениця М.Д. Корбет, коли створювали свою систему покращення зору, багато в чому спиралися саме на цей факт.

Вправи і релаксація для очей, які будуть наведені нижче (це і йогівські комплекс і вправи У. Г. Бейтса і М. Д. Корбет), досить прості і не забирають багато часу. Але ... все геніальне просто і складно водночас. Тому спочатку постарайтеся уважно прочитати описання вправи. Якщо зазначено, що рух повинен бути плавним - це важливо. Якщо даються рекомендації про те, як слід дихати, зверніть на них увагу. Не забувайте про ці "дрібниці" і тоді вправи і відпочинок більш ефективними.

Спочатку - відпочинок

Пальмінг

Сядьте прямо, розслабтеся. Прикрийте очі таким чином: середина долоні правої руки повинна перебувати навпроти правого ока, те ж саме з лівою рукою. Долоні повинні лежати м'яко, не треба з силою притискувати їх до лиця. Пальці рук можуть перехрещуватися на лобі, можуть розташовуватися поряд - як вам зручніше. Головне, щоб не проходило світло. Коли ви в цьому впевнилися, опустіть повіки. Тобто, ваші очі закриті і, крім того, прикриті долонями рук.

Тепер опустіть лікті на стіл. Головне, щоб шия і хребет знаходилися майже на одній прямій лінії. Перевірте, щоб ваше тіло не було напружене, і руки, і спина, і шия мають бути розслаблені. Дихання має бути спокійним.

Тепер спробуйте згадати що-небудь, що приносить вам задоволення: як ви відпочивали на морі, як вас всі вітали з днем народження, зоряне небо ... Можна робити цю вправу під музику. Свідомо розслабити очі дуже складно (згадаймо, що своїм серцем ви теж не можете управляти). Тому не треба намагатися контролювати свій стан - це тільки зашкодить вправам, замість цього подумайте краще про щось приємне.

Вправу можна виконувати і на роботі, влаштовуючи собі короткі перерви. Навіть за 10-15 секунд ваші очі встигнуть трохи відпочити. Але, звичайно, буде краще, якщо ви виділите для розслаблення хоча б кілька хвилин.

Після виконання вправи (особливо якщо ви виконували її досить довго) поступово розкрийте долоні, щоб закриті очі трохи звикли до світла, і лише потім їх відкривайте.

"Лист носом"

Ця вправа робиться для того, щоб розслабити м'язи ваших очей і м'язи вашої шиї. Напруга в цій області порушує правильне живлення очей (іншими словами, сповільнюється процес кровопостачання).

Вправу можна виконувати і лежачи, і стоячи, але краще всього сидячи. Розслабтеся. Закрийте очі. Уявіть, що кінчик носа - це ручка, якою можна писати (або уявіть, що лінію носа продовжує довга указка-ручка, - все залежить від того, як вам зручніше, головне, щоб ви і ваші очі не напружувалися). Тепер пишіть (або малюйте) у повітрі своєї ручкою. Що саме, не важливо. Напишіть різні букви, назви міст і країн, невеликий лист коханій людині. Намалюйте будиночок з труби якого виходить дим (такий, як малювали в дитинстві), просто кружечок або квадратик.

Якщо ви хочете трохи розслабити очі, сидячи прямо на робочому місці, можете уявити, що пишете не ручкою, а кінчиком голки на голівці шпильки. Тоді колеги не будуть у вас питати, що це ви займаєтеся, адже з боку руху вашої голови будуть практично непомітні. Співробітники подумають, що ви просто сидите з прикритими очима, щоб трохи відпочити, що буде правдою. Таким же чином можна розслабити очі, якщо ви повертаєтеся з роботи додому в громадському транспорті.

"Крізь пальці"

Розслаблення очей може бути досягнуте за рахунок того, що ви дивитеся, не концентруючись на чомусь одному. Ця вправа служить для того, щоб зняти з очей напругу, вам пропонується цю вправу. Її можна виконувати сидячи, лежачи, стоячи.

Зігніть руки в ліктях так, щоб долоні знаходилися трохи нижче рівня очей. Розімкніть пальці. Робіть плавні повороти головою вправо-вліво, при цьому дивіться крізь пальці, вдалину, а не на них. Нехай погляд не затримується на чомусь одному. Якщо ви робите все правильно, руки будуть "пропливати" повз вас: вам повинно здаватися, що вони рухаються.

Робіть поперемінно три повороти з відкритими очима і три з закритими (при цьому навіть закриті очі повинні ні на чому "не затримуватися" поглядом. Зробіть вправу 20-30 разів, дихайте при цьому вільно, не напружуйтеся.

> 1 2 3 >© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!