Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Кон'юнктивіт

Кон'юнктивіт - червоне око або запалення очей. Симптоми: набряк очей, сльозотеча, свербіж. Правильне лікування очей

Хвороба очей «кон'юнктивіт», більш відома під назвою рожеве або червоне око має чітко виражену симптоматику: запалення очей, набряк очей, мимовільна сльозотеча.

Які причини призводять до запалення очей (кон'юнктивіт)?

Основними причинами, що спричиняють запалення і набряк очей є:

 • Бактерії хламідії та інші види.
 • Вірусна інфекція.
 • Подразники хімічного походження (хлорована вода в басейні, побутова хімія та інше)
 • Алергічна реакція на квітковий пилок, або чужорідні тіла, такі як контактні лінзи.

Крім того, вірусний або бактеріальний кон'юнктивіт, здатний передаватися від хворого до іншої людини. Однак, при своєчасній діагностиці, таке запалення очей не являє собою серйозного ризику для здоров'я.

Кон'юнктивіт: симптоми.

Візуально діагностувати запалення ока можна за наступними ознаками:

 • Червоне око. Тобто білок очного яблука або його внутрішня повіка сильно почервоніли.
 • Часто виникає відчуття, що очі сльозяться і «ріжуть».
 • Вранці, після сну, на основі вій з'являється товстий шар жовтої кірки, а на самих очах може з'являтися подібна гнійна кірка білого або зеленого кольору.
 • Відчувається свербіж, помітний набряк очей.
 • Зір стає розпливчастим.
 • З'являється підвищена світлочутливість.

Якими методами можна лікувати червоне око (кон'юнктивіт)?

Залежно від першопричини, лікування очей також буде різним:

 • Бактеріальний збудник. Кон'юнктивіт, який спричинили бактерії піддається лікуванню за допомогою антибіотиків. Це можуть бути очні краплі від коньюктівіта, мазі або таблетки. Яка б не була фармацевтична форма антибіотиків, вони, в будь-якому випадку повинні застосовуватися курсом протягом одного тижня (більш конкретний термін призначає лікар).
  Якщо застосовуються очні краплі від кон'юнктивіта, їх закапують у внутрішній кут ока три або чотири рази на день .
  І навіть у тому випадку, якщо видимі ознаки, наприклад, набряк очей або свербіж пройшли, необхідно продовжити курс лікування очей до його завершення.
 • Вірус. Вірусний кон'юнктивіт може бути викликаний тими ж вірусами, що викликають і звичайну застуду. Лікування очей - очні краплі від кон’юнктивіта або противірусні препарати, які Вам повинен призначити виключно лікар.
 • Кон'юнктивіт, викликаний хімічною речовиною. Даний вид кон'юнктивіту легше всього піддається лікуванню, оскільки симптоми - набряк очей, свербіж і сльозотеча, як правило, проходять, як тільки подразник буде вимито чистою проточною водою з ока.
  У тому випадку, якщо хімічним подразником стало лужне або кислотна речовина, наприклад господарський відбілювач, рекомендується звернутися до лікаря, або викликати його додому.
 • Різновиди алергій. Якщо причиною стала алергія, то, як тільки буде усунений алергічний напад і віддалене джерело алергену, кон'юнктивіт повинен також пройти.

Яким чином можна усунути такі симптоми як набряклість очей, сльозотеча і запалення очі?

Уникнути або усунути симптоми кон'юнктивіту, можна, дотримуючись певних правил:

 • Забезпечте своїм очам захист від бруду, пилу, пилку, а також потрапляння будь-яких подразнюючих частинок.
 • Перестаньте користуватися косметикою для очей.
 • Відкладіть на час кон'юнктивіту щоденне носіння Ваших контактних лінз, замініть їх на цей період стандартними окулярами з діоптріями.
 • Не давайте користуватися своїми предметами туалету іншим людям.
 • Якщо на кон'юнктивіт хвора Ваша дитина - ретельно мийте руки з милом перед і після догляду за ним.
 • Яко мога частіше періть постільну білизну, на якій Ви спите, особливо наволочки, які безпосередньо можуть стикатися з повіками.
 • Можливе використання очних крапель "штучні сльози", які продаються без рецепту. Ці краплі полегшуються такі симптоми як свербіж, набряк очей, печіння, відчуття, що очі сльозяться. Але будь-які інші краплі, без призначення лікаря застосовувати не рекомендується, оскільки вони можуть викликати подразнення.
 • Крім того, дуже Важливо пам'ятати, що якщо на кон'юнктивіт хворе одне око, не можна використовувати для здорового ока краплі з тієї ж ємності, що і для хворого.
  Навіть, якщо вам здається, що Ви не торкаєтесь флакончиком з краплями до ока, ледве відчутного торкання буде достатньо, щоб бактерії або віруси потрапили до через флакончик до здорового ока.

Чи можуть виникнути ускладнення після кон'юнктивіту і які?

Як правило, кон'юнктивіт протікає без яких-небудь серйозних ускладнень, і для його лікування достатньо дотримуватися максимальної гігієни очей протягом певного часу і пройти курс лікування антибіотиками.

Тим не менше, якщо збудником кон'юнктивіту стали хламідії або гонорея, ускладнення від такої форми хвороби можуть бути дуже небезпечними.

Необхідно пройти серйозний курс лікування препаратами, які призначить лікар, а також чітко дотримуватись режиму прийому препаратів.


Якщо Ви бажаєте обговорити дану тему, заходьте на ФОРУМ ПРО ОЧІ

© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!