Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Астенопія - втома очей

Часто втомлюються очі? Дізнайтеся, як зняти втому очей. Астенопія - хронічна втома очей. Симптоми: почервоніння очей, різь в очах, сльозотеча очей, постійне печіння в очах, подразнення очей.


Ви все частіше стали відчувати, що у Вас різі в очах або сльозяться очі, помічаєте почервоніння очей, навіть після того, як добре виспалися?

Тяжкість і неприємні різі в очах, дискомфортна сльозотеча з очей, ниючий біль в області лоба і перенісся, і, як наслідок, хронічна втома.

Знайоме?

Якщо Ви спостерігаєте у себе всі або деякі з цих ознак, з великою ймовірністю можна говорити, що у Вас розвивається астенопія - синдром втоми очей. Астенопія все частіше в наш час зустрічається у людей, які багато часу проводять за комп'ютером, або тих, чия робота пов'язана з постійною напругою очних м'язів - у журналістів, водіїв, та й просто любителів читання.

Астенопія трактується як стомлення або втома очей, що наступає вже через короткий час після напруги, особливо, коли око фокусується на об'єкті, який знаходиться на близькій відстані від нього.

Астенопію ще не кваліфікують як захворювання, але вже визначають як прикордонний стан, що передує хворобі. Ось чому треба не просто знати, як зняти втому очей, але й зрозуміти причину симптомів. Від симптомів астенопіі не можна відмахуватися, бо вони неминуче приведуть до більш серйозних проблем, ніж прості різі в очах.

Астенопія, як правило, розвивається в наслідок декількох основних причин, серед яких:

 • Тривала і безперервна робота за комп'ютером, з фокусуванням погляду на екрані. У даному випадку, очі не рятують навіть найсучасніші монітори.

 • Кропітка робота, що вимагає фіксації зорової уваги (вишивання, писання, читання і т.д.).

 • Довге водіння автомобіля, особливо вночі або під час сутінків.

 • Щоденний телевізор.

 • Погане або недостатнє освітлення робочого простору.

 • Носіння неправильно підібраних окулярів.

Яким же чином проявляється Астенопія?

Синдром астенопіі може давати про себе знати певними «зоровими» симптомами і неприємними відчуттями в області очей.

Серед найбільш поширених виділяють наступні:

 • Розпливання зображення, а також «двоїння в очах».

 • Втрата різкості зображення, завіса перед очима.

 • Запальні процеси.

 • Деформація розмірів і форм об'єктів, які сприймає око.

 • Відчуття, що постійної сльозяться очі.

 • Різь в очах, печіння в очах.

 • Виражене почервоніння ока або очей.

Поряд з цими симптомами, часто надходять скарги на загальну дратівливість і неминаючий головний біль. У більш важких випадках, астенопія проявляється запаленням повік (блефарит) або кон'юнктивітом.

Наслідком астенопіі, яка ще й підкріплена слабкістю акомодації, може стати прогресуюча короткозорість. Першопричиною є перенапруження очних м'язів, внаслідок безперервного та тривалого зорового навантаження.

Профілактичні заходи. Як зняти втому очей?

 • Щоб уникнути появи симптомів астенопіі, необхідно виконувати нескладні профілактичні вправи на розслаблення очних м'язів.

 • Якщо Ви працюєте безперервно за монітором, рекомендується щогодини, на 10 або 15 хвилин переводити погляд у вікно. Розгляньте краєвид, переводячи, по черзі погляд з близьких предметів на далекі, наприклад, на дерева або дахи будинків. Таким чином, якщо очі втомились, Ви даєте їм можливість розслабитися і відновитися.

 • Також, потрібно відрегулювати положення комп'ютерного екрану, рівень освітленості робочого місця і саме положення джерела світла.

 • Протипоказано різке перемикання зі світлого режиму в темний.

 • Важливо, також, хороше кровопостачання очей і голови. Для його підтримки періодично масажуйте комірну зону і робіть легкі розминаючий фізичні вправи.

 • Незайвими будуть і колоїдні фітоформули і біодобавки для захисту сітківки ока і її вітамінного харчування.

© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!