Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Будова ока - Анатомія та фізіологія ока

Людина має одну з найбільш унікальних систем зору. Основні властивості людського ока включають: бездоганно скоригований оптичний дизайн, точну геометрію матеріалів, контроль мозку, обробку інформації сітківки ока, взаємозв'язок з мозком шести різних рівнів сенсорних клітин в сітківці, кольоровий зір, стиск даних, які направляються в мозок, а також високоспеціалізований склад матеріалів і орієнтація, яка дає можливість кожному оку функціонувати і забезпечує запам'ятовування цілих картинок.


Після досягнення зрілості очні яблука дорослої людини становлять приблизно 0,9 дюймів (24 мм) в діаметрі і трохи сплюснуті як спереду, так і ззаду. Шари сітківки кожного ока унікальні. Зовнішній волокнистий шар, що вкриває і захищає очні яблука, складається з рогової оболонки ока та склер. Одна шоста частина зовнішнього волокнистого шару є прозорою рогівкою, яка функціонує в якості коригуючої лінзи, щоб допомогти викривляти світло, яке надходить до кришталика всередині ока для утворення на сітківці виразного зображення з високою роздільною здатністю. Потім тонка мембрана вкриває рогівку. Частина волокнистого шару ока, що залишилася - це щільне, міцне, непроникне покриття - білкова оболонка ока. Зовнішній шар яблука містить кровоносні судини, які утворюють «налите кров'ю око», коли воно подразнюється. Середній шар очного яблука має сильну пігментацію, добре кровопостачання, і включає основні складні структури. Найбільш глибокий шар включає сітківку ока. Усередині око складається з передньої порожнини, наповненої водянистою рідиною і задньої порожнини наповненої геле- і склоподібною рідиною. Внутрішній тиск (внутрішньоочний тиск), який спричиняється рідиною всередині ока, підтримує форму передньої порожнини, в той час як рідина з утримуючою тканиною підтримує форму задньої порожнини ока. Якщо очне яблуко неправильної форми, це призводить до неефективної концентрації світла на сітківці і тоді людина може бути «короткозорою» або «далекозорою». Обидва стани можна виправити за допомогою окулярів або контактних лінз. Ці стани можуть потребувати сферичної та / або циліндричної корекції.


Проблеми, пов'язані з фокусуванням, можуть бути пов'язані з м'язами, які контролюють очі. Це також можна виправити за допомогою контактних лінз або окулярів. Такі стани як «амбліопічне око» (затуманений зір) або «косе око» вимагає особливих засобів корекції. Модель основних компонентів людського ока далі детально описана, щоб показати єдину систему зору у загальноприйнятих термінах.


1. Райдужна оболонка ока


Райдужна оболонка - це кругла регульована діафрагма з центральним отвором (зіницею). Вона розташована в порожнині за рогівкою. Райдужна оболонка надає оку його колір, в залежності від кількості пігменту. Якщо пігменту багато, то райдужна оболонка коричнева. Якщо ж його мало, то вона блакитна. У деяких випадках може взагалі не бути пігменту, тоді око світле. Різні пігменти забарвлюють очі по-різному – сірим, зеленим і т.д. При яскравому світлі м'язи райдужної оболонки ока скорочують зіницю, тим самим зменшується кількість світла, яка надходить в око. І навпаки, зіниця розширюється при поганому освітленні, щоб збільшити кількість світла, яке поступає на сітківку. При зменшенні кількості світла здатність розрізняти кольори зменшується.


© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!