Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Будова ока - Склера

Склера - задня частина фіброзної оболонки білястого кольору. Вона непрозора, оскільки складається з безладно розташованих колагенових волокон. Склера бідна на кровеносні судини, але її поверхневий, більш пухкий шар - епісклерит - багатий на них.

Будова склери:

1. Епісклерит - поверхневий, більш пухкий шар, багатий на кровеносні судини. У епісклериту розрізняють поверхневу і глибоку судинну мережу.

2. Власне речовина склери містить переважно колагенові і невелику кількість еластичних волокон.

3. Темна склеральна пластинка - шар пухкої сполучної тканини між склерою і власне судинною оболонкою, містить пігментні клітини.

У задньому відділі склера представлена ​​тонкою гратчастою платівкою, через яку проходять зоровий нерв і судини сітківки. Дві третини товщини склери переходять в оболонку зорового нерву, і тільки одна третина (внутрішня) утворює гратчасту платівку. Платівка є слабким місцем капсули ока і під впливом підвищеного офтальмотонуса або порушення трофіки може розтягуватися, чинячи тиск на зоровий нерв і судини, приводячи до порушення функції та харчування ока. Очне яблуко займає передній відділ очниці і відокремлене від решти її частини фасциальною платівкою - піхвою очного яблука, яке сполучається з фасцією м'язів і оболонкою зорового нерву. Піхва пов'язана зі склерою рядом перемичок і обмежує разом з її поверхнею епісклеральний простір.

Зміни склери з віком. У новонародженного склера порівняно тонка (0,4 мм), але більш еластична, ніж у дорослих, крізь неї просвічує пігментована внутрішня оболонка, і тому колір склери - блакитнуватий. З віком вона потовщується, стає непрозорою і ригідною. У літніх людей склера стає ще більш ригідною і внаслідок відкладення ліпідів набуває жовтуватого відтінку.

Функції склери. Склера є місцем прикріплення м'язів ока, які забезпечують вільну рухливість очних яблук в різних напрямках. Через склеру в задню частину очного яблука проникають кровеносні судини - короткі й довгі задні гратчасті артерії. Із ока в області екватора через склеру виходять 4-6 вортікозних (водоворотних) вен, по яких із судинного тракту відтікає венозна кров. Чутливі нерви від очноямкового нерва (першої гілки трійчастого нерва) через склеру підходять до очного яблука. Симпатична іннервація до очного яблука спрямована від верхнього шийного ганглію. Дві третини товщини склери переходять в оболонку зорового нерву.

Джерело: Офтальмологія, Н.Н.Бойкова© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!