Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Будова ока - Сітківка

Сітківка - внутрішня оболонка очного яблука, прилегла до судинної оболонки на всьому її протязі аж до зіниці.

Місце початку зорового нерва сітківки - диск зорового нерва, який розташований на 3-4 мм медіальніше (в бік носа) від заднього полюсу ока і має діаметр близько 1,6 мм. В області диску зорового нерва світлочутливих елементів немає, тому це місце не дає зорового відчуття і називається сліпою плямою. Латеральніше (в скроневий бік) від заднього полюсу ока знаходиться пляма (макула) - ділянка сітківки жовтого кольору, що має овальну форму (діаметр 2-4 мм). У центрі макули розташована центральна ямка, яка утворюється в результаті потоншення сітківки (діаметр 1-2 мм). У середині центральної ямки лежить ямочка - поглиблення діаметром 0,2-0,4 мм, вона є місцем найбільшої гостроти зору, містить лише колбочки (близько 2500 клітин), палички відсутні. У сітківці розрізняють зубчасту лінію, яка ділить її на два відділи: світлочутливий і не сприймає світло. Світлочутливий відділ розташований позаду від зубчастої лінії і несе світлочутливі елементи (зорова частина сітківки). Відділ, що не сприймає світло, розташований попереду від зубчастої лінії (сліпа частина).

Будова сліпої частини:

1. Райдужковая частина сітківки покриває задню поверхню райдужки, продовжується в війну частину і складається з двошарового, сильно пігментованого епітелію.

2. Війна частина сітківки складається з двошарового кубічного епітелію (війковий епітелій), що покриває задню поверхню війкового тіла.

У сітківці розрізняють зовнішній шар епітелію, що містить пігментні клітини, - пігментну частину сітківки і внутрішню, позбавлену пігменту, - нервову частину. Нервова частина (власне сітківка) має три ядерні шари:

  • зовнішній - нейроепітельний шар складається з колб і паличок (колбочковий апарат забезпечує відчуття кольору, паличковий - світловідчуття), в яких кванти світла трансформуються в нервові імпульси;
  • середній - гангліозний шар сітківки складається з тіл біполярних і амакрінних нейронів (нервових клітин, паростки яких передають сигнали від біполярних клітин до гангліозних);
  • внутрішній - гангліозний шар зорового нерву складається з тіл мультиполярних клітин, безміелінових аксонів, які формують зоровий нерв.

Кровепостачання сітківки здійснюється за рахунок центральної артерії сітківки (гілка очної артерії). В області диску зорового нерву центральна артерія сітківки ділиться на верхню і нижню сосочкові артерії. Ці артерії поблизу диска знову діляться дихотомічно, і такий поділ йде до артерій третього порядку. Всі порядкові артерії анастомозуючі між собою. Жовта пляма оточена найтоншої судинною мережею у вигляді віночка. У центральній ямці, як правило, капілярів немає.

Відток крові здійснюється центральною веною сітківки, яка виходить з ока в центральну частину диска зорового нерва поруч із центральною артерією сітківки.

Джерело: Офтальмологія, Н.Н.Бойкова© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!