Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Будова ока - Кришталик

Кришталик разом з рогівкою, водянистою вологою і склоподібним тілом складають оптичну (заломлюючу) систему ока.

Зовнішній вигляд.

Кришталик має вигляд двоопуклої лінзи діаметром 9-10 мм, товщиною 4 мм; своєю передньою, менш опуклою поверхнею прилягає до радужки, а задньою, більш опуклою, - до склоподібного тіла. Центральні точки передньої і задньої поверхонь відповідно називаються передній і задній полюси. Периферичний край, де обидві поверхні переходять одна в одну, називається екватором. Обидва полюси сполучені віссю кришталика.

Будова.

Кришталик укладений в тонку капсулу, передня частина якої вистелена одношаровим кубічним епітелієм. Задній відділ капсули тонкіше переднього і не має епітелію. Утримується кришталик у своєму положені зонулярною зв'язкою, яка складається з безліч гладких та міцних м'язових волокон, що йдуть від капсули кришталика до війкового тіла, де ці волокна залягають між війковими відростками. Між волокнами зв'язків знаходиться наповнений рідиною простір, сполучений з камерами ока. Речовина кришталика складається з більш щільного ядра, розташованого в центральній частині, яка без різкої межі продовжується в більш м'яку частину - кору.

Функції.

Кришталик може автоматично міняти свою форму і пристосовувати очі до ясного бачення предметів, розташованих на різній відстані, тобто акомодувати або брати участь в зміні заломлюючої сили ока. При скороченні волокон війкового м'язу, іннервуючих окоруховим і симпатичним нервами, відбувається розслаблення зонулярних волокон. При цьому зменшується натяг капсули кришталика і він завдяки своїм еластичним властивостям стає більш опуклим, створюючи умови для розглядання близьких предметів. Розслаблення війкового м'язу веде до сплощення кришталика, створюючи здатність ока бачити добре вдалину.

Склад кришталика:

вода - 65%, білки - 30%, неорганічні сполуки (калій, кальцій, фосфор), вітаміни, ферменти, ліпіди.

Кришталик у молодих людей містить здебільшого розчинні білки, в окисно-відновних процесах яких бере участь цистеїн. Нерозчинні білки - альбуміноіди не містять цистеїну, до їх складу входять нерозчинні амінокислоти (лейцин, гліцин, тирозин і цистин).

Зміна кришталика з віком:

а) накопичується холестерин, зменшується вміст вітамінів С і групи В, знижується кількість води;

б) погіршується проникність сумки кришталика для поживних речовин (порушується живлення);

в) послаблюється регулююча роль центральної нервової системи в підтриманні кількісних співвідношень медіаторів - адреналіну і ацетилхоліну, що забезпечують стабільний рівень проникності поживних речовин;

г) змінюється білковий склад кришталика в бік збільшення його нерозчинних фракцій - альбуміноїдів і зменшення крісталлінів.

В результаті порушення обміну речовин у кришталику до старості формується щільне ядро ​​і виникає його помутніння - катаракта. З втратою еластичних властивостей кришталика знижується здатність до акомодації, розвивається стареча далекозорість, або пресбіопія. Кришталик не має нервів і кровеносних судин, тому він не має чутливості і в ньому не розвиваються запальні процеси. Харчування кришталика здійснюється за рахунок осмосу.

Джерело: Офтальмологія, Н.Н.Бойкова© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!