Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Будова ока - Зоровий нерв

p> Процеси зорового сприйняття, що протікають в оці, є невід'ємною частиною діяльності мозку.

Світлові промені від розглянутих предметів, проходячи через рогівку, водянисту вологу передньої камери, зіницю, задню камеру, кришталик, склоподібне тіло, потрапляють на сітківку, викликаючи збудження її нервових елементів. Нервові елементи сітківки утворюють ланцюг з трьох нейронів: 1-й нейрон - світлочутливі клітини (палички і колбочки), складові рецептора зорового аналізатора; 2-й нейрон - біполярні нейроцити; 3-й нейрон - гангліозні нейроцити, відростки яких продовжуються в нервові волокна зорового нерва.

Зорові нерви від правого і лівого очей, вийшовши з очниць через очні отвори, підходять до нижньої поверхні мозку, де в області турецького сідла зливаються один з одним, утворюючи частковий перехрест - Хіазм. Перехрещуються тільки частини нерва, що йдуть від медіальних половин сітківки ока, латеральні частини нерва не перехрещуються.

Після часткового перехрещення зорових нервів в області Хіазм утворюються правий і лівий зорові тракти. У правому зоровому тракті втримуються неперехрещені волокна правої (скроневої) половини сітківки правого ока і перехрещені волокна від правої (носової) половини лівого ока. У лівому зоровому тракті проходять неперехрещені волокна від лівої скроневої) половини сітківки лівого ока і перехрещені волокна лівої (носової) половини правого ока.

Обидва зорових тракти направляються до підкіркових зорових центрів (верхнього двопагорба, колінчастого тіла, подушки зорового бугра, гіпоталамусу), де закінчується периферична частина зорового шляху.

Центральна частина зорового аналізатора починається від клітин підкіркових зорових центрів, аксони яких проходять через задню третину задньої ніжки внутрішньої капсули в корковий центр зору, розташований в потиличних частках головного мозку, де й відбувається світловідчуття, а також формування зорових образів.

Джерело: Офтальмологія. Н.Н.Бойкова© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!