Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Будова ока - Cклоподібне тіло

Склоподібне тіло прозоре, безбарвне, еластичне, желеподібне. Розташовується позаду кришталика.

Склад: близько 98% - вода, і 2% припадає на білки (білки - вітрозін і муцин - забезпечують в'язкість), мінеральні солі, глюкозу, вітамін С, гіалуронову кислоту, яка пов'язана з мукопротеїдами і підтримує тургор очей.

Колоїдна речовина склоподібного тіла має високий поверхневий натяг і за своїм складом подібна з внутрішньоочною рідиною.

Структура склоподібного тіла представляється у вигляді різної форми і розмірів ніжно-сірих стрічок, ниток, в які як би вкраплені білуваті булавоподібні і точкові утворення. Ці структури, які колишуться при русі очей переміщуються разом з прозорими ділянками склоподібного тіла.

Будова. На передній поверхні склистого тіла є поглиблення - склоподібна ямка, відповідна кришталику. Склоподібне тіло фіксоване в області заднього полюса кришталика, в плоскої частини циліарного тіла і біля диска зорового нерва. На іншому протязі воно лише прилягає до внутрішньої прикордонної мембрані сітківки. Між диском зорового нерва і центром задньої поверхні кришталика проходить вузький, вигнутий донизу склоподібний канал, стінки якого утворені шаром ущільнених волокон. У ембріонів в цьому каналі проходить артерія склистого тіла.

 

Функції:

  • Опорна функція (опора для інших структур ока).
  • Пропущення світлових променів до сітківки.
  • Пасивно бере участь в акомодації.
  • Створює сприятливі умови для сталості внутрішньоочного тиску і стабільної форми очного яблука.
  • Захисна функція - оберігає внутрішні оболонки ока (сітківку, циліарного тіло, кришталик) від зсуву при травмах. Судини і нерви в склоподібному тілі відсутні, тому його життєдіяльність і сталість середовища забезпечуються шляхом осмосу і дифузії поживних речовин з внутрішньоочної рідини через склоподібну мембрану.

Джерело: Офтальмологія. Н.Н.Бойкова© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!