Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Будова ока - Очна ямка

Очна ямка, або орбіта, - парне поглиблення в черепі, де розташоване очне яблуко з його допоміжним апаратом (судини, нерви, м'язи, клітковина, фасції, слізні залози, сполучна оболонка і частина сльозопровідних шляхів). Глибина очниці дорослого становить 4 см, ширина входу в очну ямку - 4 см, висота - 3,5 см.

Стінки:

 • верхня стінка представлена ​​лобовою кісткою і малим крилом основної кістки. На внутрішній третины верхнього краю очниці проходить супраорбітальна вирізка для судин і нерва. У верхньовнутрішньому відділі орбіти, на кордоні очної пластинки решітчатої кістки і лобової кістки розташовані передні і задні гратчасті отвори, через які проходять однойменні артерії, вени і нерви. Тут також знаходиться кістковий шип (у молодих - хрящовий), до якого прикріплюється хрящовий блок - сухожилля верхнього косого м'язу.
 • Нижня стінка утворена головним чином орбітальною поверхнею верхньої щелепи, з латеральної сторони - очноямковою поверхнею вилочкової кістки і в задніх відділах - очноямковим відростком піднебінної кістки. У товщі нижньої стінки орбіти мається підочний канал, що відкривається на лицьовій поверхні верхньої щелепи підочним отвором (призначений для проходження однойменних судин і нерва).
 • Медіальна, або внутрішня, стінка (розташована з боку носа) найбільш тонка. Утворена (спереду назад) лобним відростком верхньої щелепи, слізною кісткою, очною платівкою гратчастої кістки, латеральною поверхнею тіла клиноподібної кістки. У передньонижній частині стінки мається ямка слізного мішка, яка донизу переходить в носослізний канал.
 • Латеральна, або зовнішня, стінка (розташована з скроневої сторони) є самим товстим відділом орбіти. Утворена виличковою, лобовою кістками і великим крилом основної кістки. У верхньолатеральному куті очниці є ямка слізної залози.
 • Передню стінку ока (як би п'яту стінку при закриванні очей) формує очноямкова перегородка - це сполучнотканинний листок, який прикріплюється до верхнього краю очниці і йде до зовнішніх країв верхнього хряща повік.
 • У глибині орбіти між великим і малим крилами клиноподібної кістки є верхньоочна щілина - місце входження в очну ямку окорухового, відвідного, блокового, першої гілки трійчастого нервів і виходу верхньої очної вени. Трохи медіальніше мається зоровий отвір, через який з очниці виходить зоровий нерв і входить очна артерія. У місці переходу зовнішньої стінки орбіти в нижню стінку розташована нижня очноямкова щілина: через неї проникають в орбіту підочний і виличковий нерви і виходить нижня очна вена. Очниця через перелічені вище отвори сполучується з різними відділами черепа.

  Будова.

  Очниця вистелена тонкою пластинкою - окістом, який рихло з'єднаний з кісткою, за винятком країв очниці і зорового каналу. Позаду очного яблука залягає жирова клітковина, яка займає весь простір між м'язами, очним яблуком і зоровим нервом, що лежать в очниці.

  Між очним яблуком і жировою клітковиною розташована сполучнотканинна тенонова капсула (піхва). Вона покриває очне яблуко від області лімба до твердої оболонки зорового нерва. Відростки цієї капсули, що відходять від області екватора очного яблука, вплітаються в окістя стінок і країв орбіти і таким чином утримують очі у певному положенні.

  Між очним яблуком і його піхвою є вузька щілина - епісклеральний простір, заповнений епісклеральною тканиною і міжтканинною рідиною, завдяки чому забезпечується хороша рухливість очного яблука.

  Сухожилля м'язів очного яблука, прямуючи до місць своїх прикріплень в склері, проходять через тенонову капсулу, яка дає для них піхви, що продовжуються в фасції окремих м'язів.

  Очниця у новонароджених.

  Її горизонтальний розмір більше вертикального, глибина невелика, а форма нагадує тригранну піраміду. Добре розвинена тільки верхня стінка очниці. Відносно великі верхньо-і нижньоочні щілини, які широко сполучуються з порожниною черепа і крилопіднебінною ямкою. До нижнього краю орбіти близько розташовані зачатки корінних зубів. У процесі росту, в основному за рахунок збільшення великих крил основної кістки, розвитку лобової і верхньощелепної пазух очниця стає глибшою і приймає вигляд чотиригранної піраміди.

  Джерело: Офтальмологія. Н.Н.Бойкова© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!