Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Будова ока - Окорухові м'язи

Окорухові м'язи відносяться до допоміжних органів очей.

Коли всі м'язи знаходяться в рівномірній напрузі, при погляді вдалину зіниця дивиться прямо вперед і лінії зору обох очей знаходяться паралельно один одному.

При розгляданні предметів поблизу лінії зору сходяться допереду (конвергенція очей).

Різновиди м'язів: чотири прямі м'язи (верхній, нижній, латеральний і медіальний) і два косих (верхній і нижній).

Напрямки руху очних яблук здійснюються:

  • дозовні (абдукция) - латеральним прямим, верхнім і нижнім косими м'язами;
  • досередини (аддукция) - медіальним прямим, верхнім і нижнім прямими м'язами;
  • верх - верхнім прямим і нижнім косим м'язами;
  • вниз - нижнім прямим і верхнім косим м'язами.

Початок і прикріплення.

Всі м'язи, за винятком нижнього косого, беруть початок в глибині очниці від загального сухожильного кільця, яке охоплює у формі воронки зоровий нерв. По ходу вони проривають тенонову капсулу і отримують від неї сухожильні піхви.

Сухожилля медіального прямого, латерального, нижнього м'язів вплітається в склеру біля роговичного краю.

Сухожилля верхнього косого м'язу перекидається через хрящоподібний блок, розташований біля медіального краю очниці, і прикріпляється до склери позаду екватора очей в 17-18 мм від роговичного краю, проходячи під сухожиллям верхнього прямого м'яза.

Нижній косий м'яз починається від нижньовнутрішнього краю орбіти, направляється назад і назовні і прикріплюється до склери за екватором очного яблука між нижнім та латеральним прямими м'язами в 16-17 мм від роговичного краю.

Місця прикріплення, ширина сухожильної частини і товщина м'язів можуть варіювати.

Онтогенез.

М'язи починають функціонувати з моменту народження, але їх формування закінчується до 2-3 років життя.

Кровопостачання окорухових м'язів забезпечується м'язовими гілками від очної артерії.

Іннервація.

Рухова іннервація латерального прямого м'яза здійснюється відвідним нервом, верхнім косим м'язом - блоковим нервом. Інші м'язи іннервуються гілками окорухового нерва. Всі ці нерви входять в очну ямку через верхню очну щілину. Чутлива іннервація здійснюється очним нервом і гілками трійчастого нерва.

Джерело: «Офтальмологія», Н.Н.Бойкова© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!