Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Будова ока - Слізний апарат

Відділи слізного апарату очей:

  • слізнопродукуючий (слізна залоза, додаткові залози);
  • слізновідвідний, або слізнопровідний шляхи.

Слізнопродукуючий відділ:

  • Слізна залоза розташована в слізній ямці лобової кістки в верхньозовнішньому куті очниці. Вона відкривається своїми вивідними протоками у верхній кон'юнктивальний звід. Сухожилля м'язу, піднімає верхнє віко, ділить залозу на дві частини: верхню - очную частину, більшу за розміром (невидиму при при вивороті повіки); нижню - вікову частину, меншу за розміром (видиму при вивороті верхньої повіки).
  • Дрібні додаткові залози локалізуються у зводі кон'юнктиви і у верхнього краю хряща повіки.


Функція слізних залоз: вироблення секрету - сльози, яка постійно зволожує рогівку і кон'юнктиву ока. У нормальних умовах у людини функціонують тільки додаткові залози, які продукують за добу в середньому до 0,4-1 мл сльози. В екстремальних умовах, при рефлекторному роздратуванні кон'юнктиви (вітер, світло, біль, інші подразники) включається слізна залоза. При сильному плачі з неї може виділитися до 10 мл рідини. Одночасно з секрецією сльози настає і слиновиділення, що вказує на тісний зв'язок між центрами, що регулюють роботу слізних і слинних залоз, розташованих в довгастому мозку. Під час сну сльоза майже не продукується.

Характеристика сльози. Прозора рідина, її щільність, як у слини, - 1,001 - 1,008. Склад: вода - 98%, решта (2%) - білок, цукор, натрій, кальцій, хлор, аскорбінова, сіалова кислоти.

Функції сльози:

1. Покриваючи тонким шаром зовнішню поверхню рогівки, підтримує нормальну заломлюючу здатність.

2. Сприяє очищенню конъюнктивального мішка від мікробів і дрібних сторонніх тіл, які потрапляють на поверхню очного яблука.

3. Містить фермент лізоцим, що володіє бактеріостатичною дією. Слізна рідина має, як правило, лужну реакцію, в якій без лізоциму або при його малому змісту добре живуть і розвиваються багато патогенних мікробів.

Кровопостачання слізної залози забезпечує слізна артерія (гілка очної артерії).

Іннервація: перша і друга гілка трійчастого нерва, гілки лицьового нерва і симпатичні волокна від верхнього шийного вузла. Секреторні волокна проходять у складі лицьового нерва.

Онтогенез. До моменту народження дитини слізна залоза не досягає свого повного розвитку, її дольчатість не цілком виражена, слізна рідина не виробляється, тому дитина плаче без сліз. Лише на 2-му місяці життя, коли повністю починають функціонувати черепні нерви і вегетативна нервова система, з'являється активна сльозотеча. Слізнопровідний шлях починається щілиною між внутрішньою поверхнею нижньої повіки і очним яблуком, утворює слізний струмок. З нього слізна рідина потрапляє в слізне озеро (розташоване в області медіального кута ока). На дні слізного озера знаходиться невелике підвищення - слізне м'ясце, на верхівці якого є верхня і нижня слізні точки. Слізні точки являють собою невеликі отвори, які є початком дренування слізної рідини. Вони переходять у слізні канальці, що впадають в слізний мішок довжиною 1 - 1,5 см, шириною 0,5 см, який розташований в слізній ямці очниці. Донизу слізний мішок переходить в носослізну протоку, що має довжину 1,2-2,4 см. Протока проходить через носослізний канал і відкривається в носовій порожнині в нижній носовий хід.

Джерело: «Офтальмологія», Н.Н.Бойкова© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!