Краплі Віаль
зменшують
почервоніння
очей, печіння,
подразнення,
свербіж,
сльозотечу
детальніше
Віаль Сльоза
для зволоження
слизової ока
детальніше
menu
Довідник захворювань очей - Червоне око

У повсякденній практиці будь-якого офтальмолога має місце наступна ситуація: пацієнти систематично скаржаться на «червоні очі». При цьому вони додають, що закапували різні краплі (особливо рекламовані по ТБ), але почервоніння не проходить. У чому причина?

А причина в тому, що «Червоне око» - це професійний офтальмологічний термін. Як правило, це симптом (клінічна ознака) безлічі очних захворювань: від простої «втоми» ока і «банальних» кон'юнктивітів до серйозної очної патології. В останньому випадку - «червоне око» виступає вже як синдром, вказуючи на глибину патологічного процесу.

Так чому ж, око виглядає «червоним»? Чому закапування крапель «від червоних очей» не допомагає?

Почнемо, мабуть, з анатомії.

Внутрішня поверхня повік і передня поверхня очного яблука (до рогівки) прикриті зовнішньою оболонкою - кон'юнктивою. Кон'юнктива ніжна й еластична оболонка. Вона забезпечена великою кількістю кровоносних і лімфатичних судин, нервовими волокнами і секреторними клітинами.

У кон'юнктиви виділяють кілька відділів:

1. кон'юнктива повіки

2. кон'юнктива очного яблука

3. кон'юнктива склепінь

При закритих повіках формується кон'юнктивальний мішок, заповнений слізною рідиною.

У нормальних умовах, під час мигання, кон'юнктивальні поверхні повік плавно ковзають по кон'юнктиві очного яблука, не зустрічаючи перешкоди і не викликаючи неприємних відчуттів. Слізна рідина, яка продукується полегшує цей процес - виконуючи роль мастила.

При будь-якому патологічному процесі в оці формується відповідна реакція: як місцева судинна, так і місцева тканинна.

Судинна реакція. В залежності від того, які судини ока задіяні, «почервоніння ока» може розрізнятися і по локалізації (розташуванню) і за інтенсивністю. Залучення до процесу поверхневих дрібних судин надає оку «загальну рожевість» (1). Глибокі (більші) судини видно як «роздуті» червоні звиті трубки (2).

Нерідко «червоне око» супроводжується крововиливами: як поверхневими, так і глибокими.

Місцева тканинна реакція. У більшості випадків, це набряк кон'юнктиви (різного ступеня). Кон'юнктива склепінь втрачає свою еластичність і набуває «складчатості». На кон'юнктиві повік формуються запальні фолікули, нерідко з гнійним вмістом. Набряк кон'юнктиви підсилює застійні явища, особливо в поверхневих судинах.

Так що таке «червоне око»?

«Червоне око» - це напружені, застійні судини на фоні набрякової складчатості кон'юнктиви з помірною (або вираженою) втратою функції «змащення». Постійне тертя роздратованї кон'юнктиви і роздратованих судин викликає ефект «мозолі». Запалені фолікули при миганні та рухах очей «дряпають» слізну плівку, порушуючи її цілісність.

Далі в процес втягується роговиця, т.к. починає «підсихати». Це активує рефлекс збільшення числа мигання і збільшення кількості виділеної сльози.

І все! Порочне коло замкнулося ...

Процес мигання в таких випадках викликає безліч неприємних відчуттів.

А процес зору - завдання не з легких.

Увага! «Червоне око - не причина, а результат!

Лікувати потрібно хворобу, а не симптоми!

Приклад 1:

1. судинна реакція навколо лімба (поверхнева)

2. судинна реакція склери (глибока)

Причина - Так виглядає очко після 5 - 6 годин безперервної роботи за комп'ютером: Відповідна реакція нормального ока на зорове навантаження.

Напруга акомодації і конвергенції. Функціональний застій судин. Втомленння очей.

Приклад 2:

«Очі мегаполісу»

Причина - Хронічний банальний уповільнений кон'юнктивіт.

Інфекційно - алергічне запалення. Запальний застій судин.

Змішана реакція судин як поверхневих, так і глибоких.

Приклад 3:

Очні прояви глаукоми.

Причина - Глаукома. Підвищення внутрішньоочного тиску. Змішана застійна реакція і судин і кон'юнктиви.

Органічний застій в судинах. Набряк кон'юнктиви 1 ступеня. Помірна ішемія всіх тканин ока.

Приклад 4:

Очні прояви цукрового діабету

Причина - діабетичний уповільнений кон'юнктивіт. Органічний застій в судинах. Хронічна ішемія всіх тканин ока.

Приклад 5:

Причина - міопія середнього ступеня і вище. Хронічна міопічна хвороба.

Хронічна ішемія всіх тканин ока.

Приклад 6: «Старе око»

Причина - вік старше 60 років. Органічний застій судин. Складчастість кон'юнктиви 1 - 2 ступеня.

Перелік «червоних очей» можна продовжувати і продовжувати! ...

Ви як і раніше хочете вилікуватися універсальними краплями проти «червоних очей»?

Лікар-офтальмолог Толстіхина Ю.Б.

Джерело: www.cgd-tlt.ru

© ПАТ «Фармак»

Промо-сайт лікарських засобів ВІАЛЬ®, ВІАЛЬ® ЛАЙТ та засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА.

Перед застосуванням лікарських засобів чи засобу офтальмологічного для зволоження слизової ока слід обов’язково ознайомитись з інструкцією та необхідно проконсультуватись з лікарем.

Р.П. МОЗ України № UA/4228/01/01 від 26.10.2015. Препарат ВІАЛЬ®, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/10447/01/01 від 06.03.2015. Препарат ВІАЛЬ® ЛАЙТ, діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Краплі очні 0,05%, розчин по 10 мл у флаконі.

Р.П. МОЗ України № UA/13862/2014 від 12.02.2015. Засіб офтальмологічний для зволоження слизової ока ВІАЛЬ® СЛЬОЗА. Склад: Натрію карбоксиметилцелюлози – 5 мг в 1 мл; кислота борна, натрію тетраборат 10-ти водний, натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, магнію хлорид гексагідрат, стабілізований оксихлорокомплекс, вода для ін’єкцій. По 10 мл у флаконі.

Виробник ПАТ «Фармак», вул. Фрунзе 63, Київ, 04080, Україна, тел.: +38 044 496 87 87, e-mail: info@farmak.ua

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!