Синдром сухого глаза
Нова хвороба охопила людство з появою комп’ютерів. Кожен десятий страждає синдромом сухого ока. Це загрожує серйозними наслідками – аж до повної втрати зору.
Синдром сухого ока – така ж хвороба цивілізації, як алергія. Тільки впоратися з нею при володінні потрібною інформацією набагато простіше. Якщо, звичайно, звернутися до офтальмолога і вжити захисні заходи.
Частіше за все, вона зустрічається в офісних службовців. Причому, у жінок в 9 разів частіше, ніж у чоловіків! І звичайно – після 40-ка!
Розпізнати синдром сухого ока нескладно. Відчуття дискомфорту, сухості, стороннього тіла під повікамі, печіння, свербіж, світлобоязнь, почервоніння повік. Погіршується зір, підвищується чутливість до диму і працюючому кондиціонері.
Що ж провокує цю хворобу? У першу чергу, довга робота за комп’ютером. Електромагнітне випромінювання променевих трубок надзвичайно небезпечно. Так що виникнення захворювання – питання часу і стану здоров’я людини.
Контактні лінзи, кондиціонери, які сушать повітря в приміщенні. Розвиток недуги провокують і медичні препарати – які знижують артеріальний або очний тиск. Небезпечні для очей антидепресанти і транквілізатори.
Чим небезпечний синдром сухого ока? Він може стати причиною більш серйозних хвороб.
Справа в тому, що порушення слізної плівки завжди супроводжується пошкодженням поверхні рогівки. Якщо вчасно не зайнятися лікуванням, ерозія може перейти в виразку рогівки з незвотоною втратою зору.
Краще рішення проблеми – краплі-замінники сльози. Вони значно скорочують неприємні відчуття в очах. Добре, якщо штучна сльоза не містить консервантів: вона краще заспокоює очі і містить менше додаткових подразнюючих компонентів. Наприклад, препарат Віаль Сльоза відновлює фізіологічний склад людської сльози і не містить консерванту бензалконію хлориду. Тому Віаль Сльозу можна використовувати тривалий період, не побоюючись звикання.
Тим, хто тільки зіткнувся з цим захворюванням або хоче уникнути його розвитку, рекомендують дотримуватися кількох простих правил.
- Свідомо намагайтеся частіше моргати, особливо коли читаєте або дивитеся телевізор.
- Зніміть лінзи і працюйте в окулярах. Якщо ви сидите за монітором в лінзах, ймовірність розвитку синдрому сухого ока зростає в кілька разів!
- Пийте по 8-10 склянок рідини в день. Включайте в свій раціон продукти, багаті вітамінами А і В2 – вони покращують живлення слизових оболонок і шкіри.