Віаль турбується про Ваші очі

ПРЕПАРАти ДЛЯ очей

Втома очей

Ви все частіше стали відчувати, що у Вас різі в очах або сльозяться очі, помічаєте почервоніння очей, навіть після того, як добре виспалися? Тяжкість і неприємні різі в очах, дискомфортна сльозотеча з очей, ниючий біль в області лоба і перенісся, і, як наслідок, хронічна втома. Якщо Ви спостерігаєте у себе всі або деякі з цих ознак, з великою ймовірністю можна говорити, що у Вас розвивається астенопія – синдром втоми очей. Астенопія все частіше в наш час зустрічається у людей, які багато часу проводять за комп’ютером, або тих, чия робота пов’язана з постійною напругою очних м’язів – у журналістів, водіїв, та й просто любителів читання.

Астенопія трактується як стомлення або втома очей, що наступає вже через короткий час після напруги, особливо, коли око фокусується на об’єкті, який знаходиться на близькій відстані від нього.

Астенопію ще не кваліфікують як захворювання, але вже визначають як прикордонний стан, що передує хворобі. Ось чому треба не просто знати, як зняти втому очей, але й зрозуміти причину симптомів. Від симптомів астенопіі не можна відмахуватися, бо вони неминуче приведуть до більш серйозних проблем, ніж прості різі в очах.

Астенопія, як правило, розвивається в наслідок декількох основних причин, серед яких:

– Длительная и непрерывная работа за компьютером, с фокусированием взгляда на экране. В данном случае, глаза не спасают даже самые современные мониторы.

– Тривала і безперервна робота за комп’ютером, з фокусуванням погляду на екрані. У даному випадку, очі не рятують навіть найсучасніші монітори.

– Кропітка робота, що вимагає фіксації зорової уваги (вишивання, писання, читання і т.д.).

– Довге водіння автомобіля, особливо вночі або під час сутінків.

– Щоденний телевізор.

– Погане або недостатнє освітлення робочого простору.

– Носіння неправильно підібраних окулярів.

Яким же чином проявляється Астенопія?

Синдром астенопіі може давати про себе знати певними «зоровими» симптомами і неприємними відчуттями в області очей.

Серед найбільш поширених виділяють наступні:

– Розпливання зображення, а також «двоїння в очах».

– Втрата різкості зображення, завіса перед очима.

– Запальні процеси.

– Деформація розмірів і форм об’єктів, які сприймає око.

– Відчуття, що постійної сльозяться очі.

– Різь в очах, печіння в очах.

– Виражене почервоніння ока або очей.

Поряд з цими симптомами, часто надходять скарги на загальну дратівливість і неминаючий головний біль. У більш важких випадках, астенопія проявляється запаленням повік (блефарит) або кон’юнктивітом.

Наслідком астенопіі, яка ще й підкріплена слабкістю акомодації, може стати прогресуюча короткозорість. Першопричиною є перенапруження очних м’язів, внаслідок безперервного та тривалого зорового навантаження.

Разом з астенопії розвивається і синдром сухого ока. При тривалій напрузі зору рогівка ока відчуває дефіцит зволоження. Профілактичні заходи. Як зняти втому очей?

Як зняти втому очей?

Щоб уникнути появи симптомів астенопіі, необхідно виконувати нескладні профілактичні вправи на розслаблення очних м’язів.

Якщо Ви працюєте безперервно за монітором, рекомендується щогодини, на 10 або 15 хвилин переводити погляд у вікно. Розгляньте краєвид, переводячи, по черзі погляд з близьких предметів на далекі, наприклад, на дерева або дахи будинків. Таким чином, якщо очі втомились, Ви даєте їм можливість розслабитися і відновитися.

Також, потрібно відрегулювати положення комп’ютерного екрану, рівень освітленості робочого місця і саме положення джерела світла.

Протипоказано різке перемикання зі світлого режиму в темний.

Важливо, також, хороше кровопостачання очей і голови. Для його підтримки періодично масажуйте комірну зону і робіть легкі розминаючий фізичні вправи.

ВІАЛЬ® при втомі очей

Віаль®1 і Віаль® Лайт2. До складу очних крапель входить Тетризолін, який при зовнішньому застосуванні стимулює альфа-адренорецептори симпатичної нервової системи, що викликає звуження судин із зменшенням набряку тканин. Віаль® и Віаль® Лайт зменшують почервоніння, печіння, подразнення, свербіж, болючість і сльозотечу.

Віаль® Сльоза3 — офтальмологічний засіб для зволоження слизової оболонки ока, який використовують для попередження і усунення симптомів при сухості і втомі очей, яка винкає під впливом різних факторів, і захисту від подальшого подразнення. При руйнуванні слизової оболонки ока і виникає відчуття сухості, печіння, втоми, напруги, різі в очах і їх підвищена чутливість. Щоб запобігти розвитку сухості і роздратування очей, необхідні постійні промивання і змазування слизової оболонки ока.

1 Інструкція з медичного використання лікарського засобу «Віаль®».

2 Інструкція з медичного використання лікарського засобу «Віаль® Лайт».

3 Інструкція з медичного використання засобу офтальмологічного «Віаль® Сльоза».

симптоми і рішення

Печіння в очах

детальніше

Почервоніння очей

детальніше

Сльозотеча очей

детальніше

Втома очей

детальніше

Сухість в очах

детальніше

Пісок в очах

детальніше
>

самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я